Selle aasta ainus võimalus tiigikalu osta on meil Härjanurmes toimuva kalalaada raames. 

Laat toimub käesoleva nädala reedel (21.05.2021) kella 9:30 - 17:00 ja laupäeval (22.05.2021) 10:00 - 16:00Müük toimub elava järjekorra alusel ja broneeringuid me ei tee. Nii nõudluse kui ka järjekordade tekkimine on prognoosimatu. Seetõttu palume varuda kannatust. 

Müüki tulevad: 

  • valgeamuur (ca 320 +/- g/tk ja ca 3 +/- kg/tk) - amuuri on müügil piisavas koguses, kuid suurusgruppide lõikes pole garantiid, et kõiki suuruseid laada lõpuni jagub, sõltub nõudlusest, mis on prognoosimatu. 
  • hõbekarp (toitub taimsest hõljumist, ehk fütoplanktonist) keskmise kaaluga ca 360 +/- kg/tk (limiteeritud kogus). 
  • karpkala (ca 840g/tk, karpkala (ca 30g/tk) maimu müüki tulemine selgub laadapäeva hommikuks, kuid on hetkel veel küsitav- tasub üle helistada)
  • vikerforell (müüme tiigipidajatele sobilikku triploidi, mis ei saavuta suguküpsust ja seega ei teki ohtu seetõttu suurenenud suremusele: 1,2kg/tk 2-aastast ja ca 100g/tk 1-aastast) 
  • tuur (ca 2kg/tk) 
  • müüme ka kõikidele müüdavatele liikidele (v.a. hõbekarp, kes on looduslikul toidul) sobilikke graanulsöötasid kaasa, vastavalt kala suurusele. Kõik söödad on 25kg kottides.

Mida kaasa võtta, kuhu sõita, mida jälgida asustamisel ning samuti kuidas sooviksime laata tervisekriisi tingimustel turvalisemalt läbi viia? 

Meie asukoht: 

Kalatalu Härjanurmes:  Kala kinnistu, Jõune küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa. Palume jälgida laadaks paigaldatud juhendavaid viitasid, et jõuaksite järjekorra õigesse punkti. Navigeerimistarkvarad Waze ja Googlemaps annavad ka enamvähem täpse asukoha, kui sisestada “Kalatalu Härjanurmes” või “Härjanurme kalakohvik”.

Kaasa võtta anumad (meie soovitus on 4-kandilsied musta värvi plastist ehitusvannid, suurusega ca 80 liitrit, laialt müüdavad enamikes ehituspoodides), kuhu on mugav panna 100-250 liitrised kilekotid (kilekotid on meie poolt), arvestusega, et ühte kasti saab panna ÜHE kilekoti kuni:

  • ca 8..10kg kala karplaste ja tuura puhul lühemale otsale, pikemale otsale 6-8kg. 
  • Forelli puhul maksimaalselt 5kg/ühte kotti. Sõltub individuaalsest teekonnapikkusest, kala suurusest; konsulteerime kohapeal.
  • Nn. lastevannid on õrnad ja kipuvad purunema. Samuti ei sobi lihakastid jms., mis on väikesed ja madalad, pappkastid ja igasugune muu taara, kus on teravaid servasid või oht torkele. Autos peaks olema piisavalt ruumi, et vältida torkekahjustusi kilekotile, kuna täidame kilekoti 4/5 osas puhta hapnikuga.

Tervisekriisi situatsioonis, palume mitte koguneda gruppidesse ega ka müügiplatsile ning oodata oma järjekorda autos. See on eelduseks, et saame säärast müüki üldse korraldada. Lähtuda palume Terviseameti hetkesoovitustest- ja korraldustest. Paneme infolehed laadal müüdava kohta välja ka järjekorda. Laadaplatsile lubame autosid paari kaupa, seda reguleerib meie töötaja. Kui inimesi on vähem, saab tulla laadaplatsile ka enne oma järjekorra saabumist kala uudistama, kuid eeldusel, et inimesed on hajusalt.

Kuna viimased püügid lõppevad alles neljapäeva hilisõhtul, ehk eelnev õhtu enne laadapäeva, on kõige täpsem info JA HINNAKIRI olemas müügipäeva hommikuks. Täpsustavate küsimuste jaoks võib helistada (nt. asukoha leidmine, järjekorrad, mõne suurusgrupi saadavus) müügipäevadel: 5174903, Martin. Varuda kannatust, kui telefon ei vasta, helistame esimesel võimalusel tagasi.

NB! Meie transporti pakkuda ei saa, sest kõik veovahendid on juba töös. 

Transporti pakume ainult suurtele kogustele, alates 300kg-st ja eelneval konsultatsioonil.